يكي از مشكلات دانشجويان در مقاطع ارشد و دكتري انتخاب موضوع مناسب براي پايان‌نامه است. گفته مي‌شود كه انتخاب موضوع پايان‌نامه خود بخشي از كار تحقيقي است اما به دليل تراكم كارهاي تحقيقي در رشته حقوق بين‌الملل (به دليل افزايش روزافزون دانشجويان تحصيلات تكميلي در اين رشته) و فورس ماژور بودن وضعيت برخي از دانشجويان، شايد پيشنهاد موضوعات قابل اتخاذ، مغاير اخلاق تحقيقي نباشد. خصوصاً آنكه اين موضوعات مي‌توانند تنها سرخط‌هايي را به دانشجو بدهند و جرقه لازم براي انتخاب موضوع نهايي را ايجاد نمايند. درخواست مكرر برخي از دوستان براي پيشنهاد موضوع پايان‌نامه يا رساله مناسب براي مقاطع ارشد و دكتري رشته حقوق بين‌الملل، موجب شد تا بخشي از اين وبلاگ به موضوعات پيشنهادي براي پايان‌نامه و رساله‌هاي حقوق بين‌الملل اختصاص داده شود.
براي اين امر علاوه بر ارائه برخي موضوعات مورد نظر شخص بنده (كه به مرور زمان به‌روز خواهد شد) از تمام دوستان عزيز خودم درخواست دارم تا موضوعاتي كه به نظرشان مي‌رسد براي استفاده و بهره‌مندي ساير هم‌رشته‌اي‌هاي خود مطرح كنند. با وسيع شدن قلمروي موضوعات پيشنهادي، لينك مستقلي در آرشيو موضوعي به اين بخش اختصاص خواهد يافت. دوستان عزيز موضوعات پيشنهادي خود را مي‌توانيد از طريق بخش نظرات و يا از طريق ايميل به بنده، منعكس نماييد. همچنين عزيزاني كه موفق به تصويب يكي از موضوعات در دانشكده مربوطه خود مي‌شوند لطفاً مراتب را براي حذف آن موضوع و يا اطلاع سايرين اعلام نمايند.

در ادامه می توانید موضوعات پیشنهادی را مشاهده نمایید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه پنجم آذر ۱۳۹۰ساعت 10:44  توسط یاسر ضیایی  | 

در راستای طرح جمع آوری لیست پایان نامه های حقوق بین الملل و حقوق بشر در این پست می توانید لیست پایان نامه های حقوق بشر دانشگاه مفید قم را به همراه نام دانشجو، استاد راهنما و استاد مشاور مشاهده فرمایید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم فروردین ۱۳۹۰ساعت 16:28  توسط یاسر ضیایی  | 

در راستای طرح جمع آوری لیست پایان نامه های حقوق بین الملل و حقوق بشر در این پست می توانید لیست پایان نامه های حقوق بین الملل دانشگاه مفید قم را به همراه نام دانشجو، استاد راهنما و استاد مشاور مشاهده فرمایید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم فروردین ۱۳۹۰ساعت 16:21  توسط یاسر ضیایی  | 

بدین وسیله به اطلاع می رساند لیست پایان نامه های دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران شامل رشته های حقوق بین الملل، حقوق بشر، حقوق عمومی، حقوق جزا و جرم شناسی، حقوق خصوصی، حقوق مالکیت فکری، روابط بین الملل، علوم سیاسی، مطالعات ایرانی، منطقه ای و خاورمیانه ای از سال 1350 تا 1388 تهیه شده است که فایل قابل دانلود آن در زیر الصاق شده است.

لیست پایان نامه های دانشکده حقوق و علوم سیاسی تهران

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۸۹ساعت 23:4  توسط یاسر ضیایی  | 

یکی از نیازهای دانشجویان در زمان تصویب موضوع پایان نامه این است که آیا در آن موضوع قبلا پایان نامه ای کار شده است یا خیر. هرچند در ایران پایگاه پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران در حال تکمیل مجموعه عناوین پایان نامه دانشگاه های ایران است اما هنوز فقدان پایگاه اینترنتی جامع بین المللی در این خصوص خالی است. یکی از کشورهایی که به جمع آوری منظم عناوین و حتی بعضا متن کامل پایان نامه های دانشگاهی دست زده است کشور کانادا است. سایت کتابخانه و آرشیو کانادا سایتی است که می توانید در آن عنوان تمام پایان نامه های انجام شده در کانادا و متن کامل برخی از این پایان نامه های که به صورت الکترونیکی در آمده اند را به صورت رایگان دریافت کنید. این سایت پایان نامه های دانشگاهی را از سال ۱۹۶۵ را تحت پوشش قرار می دهد.

با تشکر از جناب آقای مهرداد محمدی

+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم تیر ۱۳۸۹ساعت 1:25  توسط یاسر ضیایی  | 

در ادامه مطلب می توانید لیست پایان نامه های حقوق جزا و جرم شناسی و نیز حقوق اقتصادی دانشگاه علامه طباطبایی را مشاهده فرمایید.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۸۸ساعت 22:45  توسط یاسر ضیایی  | 

در ادامه مطلب می توانید لیست پایان نامه های حقوق عمومی و نیز حقوق خصوصی دانشگاه علامه طباطبایی را مشاهده فرمایید.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۸۸ساعت 22:42  توسط یاسر ضیایی  | 

پایان نامه های دفاع شده در دانشگاه های مختلف منبع دست اول برای تحقیقات، مقاله ها و پایان نامه های دانشجویان و اساتید است. در ادامه مطلب می توانید لیست پایان نامه های حقوق بین الملل دانشگاه علامه طباطبایی را با نام دانشجو و سال دفاع و شماره راهنما مشاهده فرمایید. در پست های بعدی عناوین پایان نامه های  سایر رشته های حقوقی این دانشگاه خواهد آمد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۸۸ساعت 22:29  توسط یاسر ضیایی  | 

در ادامه می توانی ادامه لیست پایان نامه های حقوق بین الملل و نیز پایان نامه های حقوق بشر، حقوق محیط زیست و حقوق تجارت بین الملل دانشگاه بهشتی را مشاهده فرمایید. 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه پانزدهم آذر ۱۳۸۸ساعت 13:33  توسط یاسر ضیایی  | 

در ادامه مطلب می توانید فهرست پایان نامه های حقوق عمومی و نیز پایان نامه های حقوق بین الملل دانشگاه بهشتی را مشاهده فرمایید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه پانزدهم آذر ۱۳۸۸ساعت 13:24  توسط یاسر ضیایی  | 

در ادامه مطلب می توانید ادامه لیست پایان نامه های حقوق خصوصی و نیز پایان نامه های حقوق اقتصادی حقوق، مالکیت فکری و حقوق عمومی را مشاهده فرمایید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه پانزدهم آذر ۱۳۸۸ساعت 13:19  توسط یاسر ضیایی  | 

در ادامه مطلب می توانید ادامه لیست پایان نامه های حقوق جزا و جرم شناسی و نیز حقوق خصوصی دانشگاه شهید بهشتی را مشاهده فرمایید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه پانزدهم آذر ۱۳۸۸ساعت 13:13  توسط یاسر ضیایی  | 

پایان نامه های دفاع شده در دانشگاه های مختلف منبع دست اول برای تحقیقات، مقاله ها و پایان نامه های دانشجویان و اساتید است. در ادامه مطلب می توانید لیست پایان نامه های حقوق جزا و جرم شناسی دانشگاه شهید بهشتی را با نام دانشجو و استاد راهنما و سال دفاع مشاهده فرمایید. در پست های بعدی عناوین پایان نامه های  سایر رشته های حقوقی خواهد آمد. ان شاء الله در اسرع وقت لیست پایان نامه های دانشکده حقوق دانشگاه علامه طباطبایی را نیز تقدیم خواهد کرد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه پانزدهم آذر ۱۳۸۸ساعت 13:6  توسط یاسر ضیایی  | 

به علت محدودیت ظرفیت بلاگفا ادامه فهرست موضوعی مقالات تخصصی حقوق بین الملل عمومی به کوشش دکتر محمد رضا ضیایی بیگدلی را در این پست مطالعه فرمایید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه دهم آذر ۱۳۸۸ساعت 23:10  توسط یاسر ضیایی  | 

به علت محدودیت ظرفیت بلاگفا ادامه فهرست موضوعی مقالات تخصصی حقوق بین الملل عمومی به کوشش دکتر محمد رضا ضیایی بیگدلی را در این پست مطالعه فرمایید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه دهم آذر ۱۳۸۸ساعت 23:8  توسط یاسر ضیایی  | 

خبر اول: طبق اطلاعیه دانشگاه علامه طباطبایی آزمون دکترای رشته های مختلف این دانشگاه از جمله حقوق بین الملل عمومی برای سال تحصیلی ۸۹-۱۳۸۸ در روزهای ۲۹ و ۳۰ بهمن ماه برگزار می شود. ثبت نام از روز شنبه ۲۸/۹/۸۸ با رجوع به سایت دانشگاه علامه طباطبایی امکانپذیر است.

خبر دوم: فهرست موضوعی مقالات تخصصی حقوق بین الملل عمومی (به زبان فارسی) که به همت دکتر محمد رضا ضیایی بیگدلی تهیه شده است در ادامه مطلب قابل دسترسی است. مطالعه هرچه بیشتر این مقالات می تواند در آماده سازی داوطلبان شرکت در آزمون دکترای حقوق بین الملل عمومی در هر دانشگاهی مفید فایده باشد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه دهم آذر ۱۳۸۸ساعت 22:50  توسط یاسر ضیایی  |